Jak poradzić sobie ze stresem

Ten warsztat to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! Chcę, żebyś po zajęciach była zrelaksowana, uzbrojona w nowe narzędzia i wiedzę o tym jak radzić sobie ze stresem i lękiem w codziennym życiu.

Spięcie, przyspieszony oddech, skurcz ramion i brzucha, niechęć by otworzyć maile z pracy, unikanie spotkań z szefem, natrętne myśli, czarne scenariusze, potrzeba kontroli sytuacji. Perfekcjonizm. Opór. Presja. Stres. Przymuszanie się, bo przecież trzeba, bo przecież nie da się inaczej… Aż w końcu przestajesz słyszeć, czego naprawdę chcesz.

Trudności w radzeniu sobie ze stresem, lękiem, niepewnością i presją pojawiają się u wielu osób, i wcale nie jest prawdą, że “inni jakoś lepiej sobie radzą”. Szczególnie, jeśli to “inni” dotyczy “wszystkich wokół”. Często spotykam się u klientów z tym błędnym przekonaniem, które w dodatku wywołuje jeszcze większą presję i poczucie winy.

Nie uczono nas, jak radzić sobie ze stresem w dobry sposób.

Co chwilę pędzimy z głową zaprzątniętą problemami w pracy, w związku i z długą listą „spraw do zrobienia”. Nie wspomnę już nawet o liście „spraw na później”. Gonią nas nasze przekonania – co muszę, co trzeba, czego nie mogę i nie powinnam. Poganiamy się nimi jak pejczem, żeby wyrobić się ze wszystkim i krytykujemy, gdy nam się nie uda. Nie widzimy, że w ten sposób dokładamy sobie jeszcze więcej napięcia i działań.

Po jakimś czasie zapominamy już po co to wszystko. Orientujemy się, że robimy rzeczy, które wcale nas nie cieszą, ale gdzieś po drodze uwierzyliśmy, że tak trzeba i że wszyscy tak mają. Ciało, wcześniej sprawne i elastyczne, teraz jest spięte tak, że nawet nie potrafimy go w pełni rozluźnić. Wielu z nas nie umie się naprawdę zrelaksować. W efekcie, energia nie krąży już swobodnie w ciele. Siedzimy w głowie, w natrętnych myślach i czarnych scenariuszach, a niesłużące przekonania i schematy działania obwarowane są murem lęku i stresu. Gubimy drogę i kręcimy się w kółko tracąc siły.

Brakuje nam odpoczynku, oddechu i kontaktu z przyrodą. Brakuje poczucia bezpieczeństwa. Nie pytamy się już – czego teraz potrzebuję? Jak mogę sobie to dać? Nie wiemy, jak działa mechanizm lęku, przekonań i niesłużących schematów działania. Nie dostaliśmy też narzędzi, które pomagają radzić sobie ze stresem i lękiem w codziennym życiu.

Podczas warsztatu:

Nauczę cię ćwiczeń, które pomogą ci się uspokoić, rozluźnić i uwolnić stres skumulowany w ciele. To sposoby, które będziesz mogła/mógł praktykować również w codziennym życiu! Poznasz techniki oddechowe, energetyczne, oraz pracujące bezpośrednio na układzie nerwowym.
Zajmiemy się również mindsetem – twoim nastawieniem do życia, przekonaniami i schematami działania. Umiejętność rozluźnienia ciała to jedno, ale jeśli nadal masz natrętne myśli, to na nowo wywołujesz stres. Nauczysz się, jak uniknąć tego błędnego koła.

Dlaczego warto:

  • rozpoznasz mechanizmy lęku i stresu w codziennym życiu
  • wzmocnisz poczucie bezpieczeństwa
  • nauczysz się łagodności dla siebie i przestaniesz się krytykować
  • nauczysz się uwalniać napicia i zmęczenie gromadzone w ciągu dnia
  • poznasz metody uwalniania się od emocji – napięcia, stresu i lęku
  • zrelaksujesz się 🙂

Metody pracy:

Praca z ciałem i jego energetyką, ćwiczenia energetyczne, głęboka praca z oddechem, wizualizacje, medytacja, praca z podświadomością i świadomością.

Dla kogo:

Warsztaty będą przydatne przede wszystkim osobom, które:

  • borykają się z trudnymi emocjami i natrętnymi myślami
  • czują, że brakuje im siły i energii
  • są pod dużym wpływem wewnętrznego krytyka
  • mają obniżone poczucie wartości